FOTO | N-a mai suportat umilinţa! Ce a făcut Leo Messi în timpul amicalului Spania - Argentina 6-1

Argentina a în faţa Spaniei una dintre cele mai mari înfrângeri din istorie, 6-1, într-un amical în care Leo Messi n-a putut juca din cauza unor probleme medicale. Starul Barcelonei a văzut meciul din tribune şi a fost marcat de evoluţia scorului.

Cu două luni şi jumătate rămase până la Cupa Mondială, Argentina îi îngrijorează pe suporteri. Jucătorii lui Jorge Sampaoli au suferit o înfrângere umilitoare în faţa Spaniei, pe Wanda Metropolitano, din Madrid. Argentina a cedat cu 6-1, cu 4 goluri primite în a doua repriză. Au marcat Costa (12), Isco (27, 52, 74), Alcantara (55) şi Aspas (73), respectiv Otamendi (39).

Lionel Messi n-a putut juca din cauza unor probleme medicale, dar a privit meciul din tribune. Imaginile arată un Messi foarte afectat de evoluţia colegilor săi din naţională. De altfel, Messi n-a mai suportat şi a plecat spre vestiare în minutul 77, când scorul era deja 6-1.

Cu această ocazie, Diego Costa i-a luat apărarea lui Leo Messi, cel care nu are parte de cel mai bun tratament din partea fanilor argentinieni: ”În Argentina, ei îl critică foarte mult pe Messi, dar ar trebui să vadă cum este echipa când nu joacă Messi. Argentina ar trebui să aibă grijă de Leo”.

Afla mai multe despre: argentinaspanialionel messi