FOTO | Sergiu Hanca i-a şocat pe toţi cu pozele postate după meciul cu Gaz Metan. Cum arată genunchiul mijlocaşului

Superliga

Mijlocaşul echipei Dinamo, Sergiu Hanca, a părăsit accidentat meciul cu Gaz Metan Mediaş, disputat vineri şi încheiat la egalitate, scor 1-1, iar la final i-a şocat pe toţi cu pozele postate pe o reţea de socializare.

Fotbalistul în vârstă de 26 de ani a ieşit de pe teren şchiopătând, în minutul 61, atunci când a fost înlocuit cu Simon Zenke, după o contră avută cu câteva mai minute mai devreme cu fundaşul oaspeţilor, Andre Micael. După acel contact, cel care a rămas întins pe gazon a fost fundaşul portughez, dar în cele din urmă mai afectat a fost Hanca, al cărui genunchi s-a inflamat serios.

Din informaţiile Telekom Sport, Sergiu Hanca are şanse de 50 la sută să evolueze în meciul cu Viitorul, din etapa viitoare a Ligii 1.

Afla mai multe despre: hancaaccidentaredinamo