Genoa, parcurs bun în Serie B. Reacţia lui Radu Drăguşin: ”Este minunat”

Echipa italiană Genoa a învins sâmbătă, pe teren propriu, formaţia Modena, cu scorul de 1-0, într-un meci din etapa a 6-a din Serie B. Jucătorul român Radu Drăguşin a fost integralist.

Radu Drăguşin a primit un cartonaş galben în minutul 76. Golul victoriei genoveze a fost înscris de Filip Jagiello, în minutul 44. Atacantul român George Puşcaş a fost rezervă neutilizată la Genoa.

Genoa se află pe locul 5 în Serie B, cu 11 puncte.

„Un joc bun din partea tuturor, o victorie foarte importantă pentru obiectivul nostru. A fost minunat să câştigăm în faţa fanilor noştri.”, a scris Radu Drăguşin pe Instagram.

După şase etape disputate în Serie B, Genoa se situează pe locul al cincilea cu 11 puncte din 18 posibile. Echipa de pe Stadio Luigi Ferraris a înregistrat trei victorii, două remize şi un singur eşec până în acest moment.

Liderul clasamentului din Serie B este Reggina, cu 15 puncte. Podiumul este completat de Brescia, 15 puncte şi Frosinone, 12 puncte.

Afla mai multe despre: radu dragusingenoa