Genţi pline cu bâte şi materiale pirotehnice într-o lojă din Bănie! Jandarmii au confiscat totgalerie foto

Superliga

Universitatea Craiova a învins, duminică seară, cu scorul de 2-0, rivala locală U Craiova 1948, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii 1.

Jandarmeria Craiovei a descoperit ieri, într-o lojă destinată celor de la FCU Craiova.

Potrivit Oltenia TV, în interiorul stadionul au fost găsite mai multe genţi pline cu bâte şi materialele pirotehnice.

Toate acestea ar fi trebuit să ajungă la suporterii olteni din tabără lui Adrian Mititelu Jr., care stăteau în Tribuna 2.

• 8.000 de spectatori au fost, aproximativ, la derby-ul din Bănie

Datorită victoriei cu U Craiova 1948, formaţia antrenată de Laurenţiu Reghecampf a urcat pe locul cinci în Liga 1, cu 19 puncte acumulate în 11 etape.

Echipa lui Adrian Mutu, care a ajuns la şapte meciuri consecutive fără victorie în Liga 1, ocupă a 13-a poziţie a ierarhiei, cu nouă puncte.

Suporterii echipei lui Mihai Rotaru au aruncat cu torţe în teren

În minutul 10, centralul partidei a fost nevoit să întrerupă meciul, după ce suporterii echipei patronate de către Mihai Rotaru au aruncat cu torţe în teren. Fumul a fost gros, iar pe o parte a terenului nu mai era vizibilitate.

După câteva minute, fumul s-a ridicat, iar derby-ul dintre cele două echipe din Craiova a fost reluat.

Afla mai multe despre: universitatea craiovau craiova 1948