Ghinion pentru Boloni, la debutul pe banca lui Panathinaikos. Echipa sa a fost egalată în prelungiri

Laszlo Boloni a debutat pe banca tehnică a lui Panathinaikos cu o remiză, 1-1 cu Volos.

Noua echipă a tehnicianului român a marcat prima în minutul 56 prin Carlitos Lopez. Boloni a trimis în teren un 4-4-1-1 cu vedetele Macheda şi Carlitos în linia ofensivă.

Desi a controlat partida şi şi-a creat câteva ocazii importante de gol, Panathinaikos a fost egalată în al treilea minut al prelungirilor după reuşita lui Bartolo.

Volos are 11 puncte în urma acestui rezultate şi a urcat până pe locul 2, în timp ce Panathinaikos a ratat in extremis prima victorie a sezonului. În runda următoare, Boloni şi echipa sa au meci în deplasare la Lamia, ultima clasată din Grecia.

Lider în Superligă este Aris cu 13 puncte. Olympiakos este pe locul 3 cu zece puncte, obţinute însă din numai patru partide. PAOK este a patra cu 9 puncte din primele cinci jocuri disputate în acest sezon.

Afla mai multe despre: laszlo boloni