Gicu Grozav a marcat şi se declară mulţumit de jocul Petrolului: ”Sperăm ca anul acesta să intrăm în play-off”

Petrolul

Formaţia Petrolul Ploieşti a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Farul, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

Gicu Grozavu, după Petrolul - Farul

Farul a deschis scorul în minutul 61, prin Alibec. Pentru Petrolul a egalat Grozav, în minutul 83, gol validat după consultarea VAR, care a durat câteva minute.

• În minutul 34, un gol al lui Rădulescu a fost anulat de VAR.

Autorul golului de la gazde, Gicu Grozav, a vorbit despre remiza cu Farul şi a tras primele concluzii: ”Am făcut un meci bun per total”.

”E mult spus erou. Ne bucurăm că am reuşit să scoatem un punct, meritat zic eu. Consider că am făcut un meci bun per total. Am avut o greşeală şi am luat gol.

Am jucat împotriva unei echipe cu mare calitate, cu pretenţii la play-off, care joacă un fotbal plăcut. Noi încercăm să ne clasăm cât mai sus, sperăm ca anul acesta să intrăm în play-off.

Ne-am răcit la faza aia. Am înţeles că a fost o situaţie la limită, cumva am simţit că nu a fost ofsaid, pentru că am venit din spate, în viteză. La un moment dat, după ce am aşteptat atât, aveam câteva dubii. Ne-am bucurat în final”, a declarat Gicu Grozav.

Despre derby-ul din etapa următoare cu FCSB: ”Urmează un derby, un meci important pentru suporteri. Avem o săptămână să ne pregătim, sperăm să fie un meci frumos”.

Despre Mihnea Rădulescu: ”Rădulescu a confirmat anul trecut la Buzău, a promovat cu ei. Acum începe să confirme la noi, are calitate, dar trebuie să muncească în continuare, capul în pământ şi să fie modest”.

Despre Mehmet Topal: ”E un antrenor (n.r.-Mehmet Topal) la început de drum, încercăm să-l ajutăm cât putem. E clar că a lucrat cu antrenori mari şi cred că are un viitor frumos”.

Afla mai multe despre: petrolulgică grozavufarul