Gigi Becali a ajuns la vorba lui MM Stoica, după FCSB - Maccabi Tel Aviv: "Câte coate se dădeau despre ce spuneam"

FCSB

Mihai Stoica a vorbit despre evoluţia lui David Miculescu din meciul cu Maccabi. Fostul atacant al UTA-ei a intrat la pauză, la scorul de 0-0, însă a fost unul dintre cei mai buni jucători ai campioanei României în partida din Ghencea.

După meciul de aseară, Gigi Becali a anunţat că David Miculescu va începe încă din primul minut în returul cu Maccabi, programat peste o săptămână la Budapesta.

Astfel, Daniel Popa, cel care a început titular în Ghencea, va lua loc pe banca de rezerve, dar, cel mai probabil, va fi în primul 11 în partida cu Oţelul din campionat, programată vineri.

Mihai Stoica l-a elogiat pe David Miculescu după meciul cu Maccabi: ”A fost ceea ce trebuia”

Mihai Stoica, preşedintele CA al FCSB, este de părere că David Miculescu este cel mai bun ”număr 9” din România la momentul actual, deşi acesta a mai fost criticat de patronul Gigi Becali.

"(n.r. Gigi Becali) A zis că Daniel Popa e de nivelul ăsta, că am ascultat ce a spus, dar că acum are (n.r. Daniel Popa) 3 kilograme în plus. Nu critic un jucător vreodată, nu o voi facem.

Cumva mă bucur că eu când am vorbit despre David Miculescu, dar câte coate s-au dat prin studiouri despre cum vorbesc...

Am acumulat experienţă ca să evaluez un jucător pe care-l văd zilnic şi că poate juca o poziţie pe care mulţi analişti nu o văd. (n.r. - Miculescu) E cel mai bun număr 9 la ora actuală, aşa îl văd eu. Pentru echipa noastră, nu pentru altă echipă, că ştiu ce jucăm noi.

Un jucător care înţelege tactic perfect, care respectă la perfecţie şi lângă el e Ştefănescu, care a jucat impecabil tactic. Miculescu a fost cu Maccabi ceea ce trebuie să fie”, a spus Mihai Stoica, la Prima Sport.

David Miculescu şi-a câştigat locul în faţa lui Daniel Popa, în meciurile europene

Daniel Popa a fost titular în FCSB - Maccabi Tel Aviv, dar a jucat doar 45 de minute, după care a fost schimbat. Cu evoluţia din repriza a doua, David Miculescu l-a convins pe Gigi Becali.

"M-a convins şi el, Miculescu, care va fi cel care va juca titular. Nu zic că Popa nu e de nivelul FCSB, nu e de nivelul ăsta, de jocurile astea, dar e la nivelul FCSB, dacă e aici.

Are vreo trei kilograme în plus Popa, iar dacă nu slăbeşte o să aibă probleme cu mine. Nu a câştigat dueluri azi. Aşa este cu Miculescu, a câştigat acolo", a adăugat finanţatorul de la FCSB, Gigi Becali, imediat după meciul cu Maccabi Tel Aviv.

Afla mai multe despre: fcsbsuperliga