Gigi Becali îşi împlineşte visul! Un star de la FCSB e pe lista lui Chelsea. Transferul URIAŞ la care nu se gândea nimenigalerie foto

FCSB

FCSB şi Gigi Becali pot da o lovitură uriaşă pe piaţa transferurilor. Florinel Coman poate transforma visul patronului său în realitate.

Florinel Coman a fost cel mai bun jucător al roş-albaştrilor în derby-ul cu Dinamo (1-1). Asta este doar jumătate din vestea bună pe care a primit-o Gigi Becali.

Cealălaltă veste este că agentul Giovani Becali, vărul lui Gigi Becali a adus la derby-ul României scouterii lui Chelsea şi Manchester United, anunţă Sport.ro.

Gigi Becali îl vinde pe Florinel Coman? FCSB poate da marea lovitură!

Se pare că gruparea londoneză îl are pe lista sa pe Florinel Coman, încă de când starul FCSB-ului a impresionat la Campionatul European de Tineret. Convocat în premieră la echipa naţională, Florinel Coman i-a adus un punct FCSB-ului în derby, graţie golului din minutul 28. La final, Gigi Becali i-a urat succes "perlei" sale, în speranţa că va reuşi să obţină, în sfârşit, zecile de milioane de euro pe care le aşteaptă în schimbul său.

"Să dea gol acolo, ca să iau banii pe el", i-a urat Gigi Becali lui Florinel Coman, la finalul derby-ului. În momentul în care a făcut acest anunţ, patronul roş-albaştrilor ştia deja de interesul celor de la Chelsea pentru fotbalistul său. Momentan însă, din câte au aflat sursele Telekom Sport, interesul este doar unul de conjunctură. Gruparea de pe Stamford Bridge nu poate face încă transferuri şi nu ar fi dispusă să ofere bani mulţi pentru tânărul internaţional român.

În ultimele sezoane Chelsea a cumpărat mulţi fotbalişti tineri, de mare perspectivă, dar nu a plătit sume exorbitante. Cu excepţia lui Christian Pulisic, care era însă o confirmare, Chelsea a investit 8 milioane de euro în brazilianul Kenedy, alte 4 milioane în brazilianul Nathan, dar şi 20 de milioane pentru Abdul Rahman Baba. Mario Pasalic, adus din Est de la Hajduk Split a costat-o pe Chelsea doar 2.5 milioane de euro

FCSB - Dinamo 1-1

FCSB a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, sâmbătă, pe teren propriu, pe Arena Naţională, cu rivala Dinamo, în etapa a XII-a a Ligii I. Partida a fost întreruptă zece minute în prima repriză din cauza incidentelor.

Au marcat: Coman '28 / Ciobotariu '9.

Derbiul a fost întrerupt în minutul 33, din cauza unor incidente şi s-a reluat după aproximativ zece minute. La un corner pe care urma să-l execute de pe partea stângă Florinel Coman, fanii dinamovişti au aruncat cu obiecte în teren şi au scandat injurii rasiste şi xenofobe la adresa jucătorului FCSB, respectiv la adresa abitrului Istvan Kovacs. Galeria dinamovistă a scandat: "Ţiganule" şi "Afară cu ungurii din ţară". Kovacs a trimis jucătorii la cabine şi meciul a fost oprit circa zece minute. Arbitrul de centru a fost şi el lovit de un obiect venit din peluza dinamovistă.

Afla mai multe despre: gigi becaliflorinel comanfcsb