Gigi Becali, moment de sinceritate. Patronul FCSB a dezvăluit cine l-a schimbat pe Oaidă în partida cu CS Mioveni: ”A ghicit bine jocul. A fost decizia lui!”

Gigi Becali a dezvăluit cine a decis să îl schimbe pe Oaidă în minutul 25, în partida dintre FCSB şi CS Mioveni.

FCSB a învins, luni seară, cu scorul de 5-1, echipa CS Mioveni, în ultimul meci al etapei a 19-a din Superligă.

Pentru FCSB au marcat Edjouma (31), Şut (45 şi 77), Coman (58) şi Radalavescu (87). Golul echipei CS Mioveni a fost marcat de Antal (74).

Meciul a început cu 10 minute întârziere, deoarece jucătorii de la CS Mioveni au protestat faţă de neplata salariilor.

Răzvan Oaidă a fost schimbat surprinzător în minutul 25. Totuşi, Gigi Becali a afirmat că nu el este cel care a dictat schimbarea. Patronul FCSB a dezvăluit că Mihai Pintilii, antrenorul ”neoficial” al echipei, a luat această decizie.

Omul de afaceri a fost mulţumit de faptul că Mihai Pintilii a văzut bine jocul în prima repriză.

”A ghicit bine jocul. A fost decizia lui!”

”Era prea slabă echipă, nu vreau să vorbesc. Mi-a plăcut antrenorul că a ghicit bine jocul, a schimbat în prima repriză, ca dovadă că a marcat şi gol. Pintilii l-a schimbat pe Oaidă. Leo Strizu trebuie să ajute, are licenţă şi trebuie să ajute”, a spus Gigi Becali la Pro Arena.

Afla mai multe despre: fcsb-becali-leo strizu