Gigi Becali, triumfător după succesul eroic al FCSB-ului la Salonic: ”Se naşte o echipă mare”

Patronul celor de la FCSB, Gigi Becali (66 de ani), a tras concluziile după meciul istoric de la Salonic, contra PAOK-ului lui Răzvan Lucescu.

FCSB a învins-o pe PAOK Salonic, în deplasare, scor 1-0, în etapa a doua din Europa League.

Gigi Becali, vremuri bune la FCSB: ”Aşa s-a întâmplat şi cu Manchester United la Bucureşti”

Golul care a adus adus victoria a fost marcat de Daniel Bîrligea, în minutul 45+8. De la formaţia roş-albastră a fost eliminat Darius Olaru, în minutul 56.

La finalul meciului, Gigi Becali a vorbit despre cele întâmplate la Salonic, acolo unde este convins că este locul de naştere al unei noi mari generaţii a celor de la FCSB, poate chiar comparabilă cu cea din fantasticul sezon 2012-2013.

Finanţatorul celor de la FCSB a fost prezent şi el în loja stadionului Toumba din Salonic.

”(n.r. despre faptul că ia naştere o echipă mare) Şi eu cred. Ştii de ce? Am făcut meciul ăsta, în zece oameni am câştigat, de-aia poţi să spui că se naşte o echipă mare.

N-am avut emoţii la început, dar după aceea, da, recunosc, am avut. Mi-era teamă că pierdem meciul, spuneam în sinea mea că poate scoatem un egal. Dar m-am gândit la Dumnezeu, 'Fă până la capăt, arată slava Ta tuturor'.

Am jucat 40 de minute în zece oameni acasă la campioana Greciei şi n-am primit gol. Mă gândeam, toate cum s-au întâmplat, cu PAOK, ca să-l vizitez pe Sfântul Dimitrie la Salonic. Aşa s-a întâmplat şi cu Manchester United la Bucureşti”, a declarat Gigi Becali, la Prima Sport.

În urma acestui rezultat, FCSB ocupă locul 4 în Europa League, cu şase puncte acumulate în primele două etape.

Afla mai multe despre: fcsbgigi becalieuropa league