Greu de ucis! Mourinho încă speră la calificarea în sferturi, după înfrângerea cu Leipzig: "A fost doar 1-0, nu 10-0"

Jose Mourinho s-a arătat încrezător în calificarea echipei sale în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, chiar dacă Tottenham a fost învinsă, cu 1-0, de RB Leipzig, în prima manşă a optimilor.

"Ce mă face să mă gândesc că este încă posbilă calificarea? Rezultatul. Este 1-0, nu 10-0, rezultatul rămâne deschis. Nu am fi prima echipă care pierde meciul tur acasă, cu 1-0, şi se califică în final.

Este un grup fantastic de jucători. Sunt cu adevărat mândru de jucătorii mei şi un lucru pe care pot să vi-l spun despre Liga Campionilor şi despre următorul meci este că vom merge acolo să ne batem, chiar dacă nu ştiu cu cine (n.r. - în echipă)", a declarat Mourinho, potrivit lequipe.fr.

RB Leipzig a învins-o, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), pe Tottenham, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

În absenţa jucătorilor Harry Kane şi Son Heung-Min, accidentaţi, de la Tottenham, oaspeţii au dominat mare parte din meci.

În repriza a doua, fundaşul Davies l-a faultat pe Laimer în careu, iar arbitrul turc Cuneyt Cakir a dictat lovitură de la 11 metri. Timo Werner a transformat penalty-ul, în minutul 58. Returul va avea loc la 10 martie.

Afla mai multe despre: tottenhammourinho