Hagi a ”dat din casă”. Cine trebuia să execute penalty-ul ratat de Grigoryan: ”Eu aveam o altă părere”

Farul Constanța

Formaţia Farul Constanţa a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

Gică Hagi a spus cine trebuia să execute penalty-ul ratat de Grigoryan

Golurile învingătorilor au fost marcate de Alibec, în minutele 12 şi 52, din penalti. La al doilea gol, iniţial penaltiul a fost executat şi ratat de Grigoryan, însă lovitura a fost repetată de Alibec, deoarece la prima Niczuly nu a ţinut niciun oicor pe linia porţii.

În minutul 31, de la gazde a fost eliminat Bălaşa. Şi de la Sepsi a fost eliminat un jucător, El Sawy, în minutul 76. Pe final, în minutul 90+2, pentru Sepsi a marcat Coman.

Gică Hagi, antrenorul echipei Farul, a vorbit despre victoria de azi.

”A fost o provocare, ştiam că Sepsi venea după un rezultat foarte bun. O echipă bună, care ştie fotbal. A venit eliminarea, a fost o nouă provocare. Bine că am marcat, că băieţii au ascultat şi că s-a terminat aşa. Iar era să fim egalaţi la sfârşit. Era păcat, era pentru a treia oară.

Trebuie să stăm fizic mai bine. E clar. Trebuie să facem asta, discutăm în fiecare zi acest aspect. Ei pot decide, chiar dacă eu aveam altă părere. Ei se simt în teren şi vorbesc între ei (n.r.- Grigoryan şi Alibec). Trebuie să-i ascultăm din când în când. Toate meciurile sunt echilibrate.

Mă interesează fiecare meci în parte, am început prost campionatul. Şi în ziua în care nu voi mai fi eu, Farul va avea o academie bună şi o să păstreze această linie, această identitate. Dar atenţie la rezultate, trebuie să ştii să gestionezi acest lucru (n.r.- media scăzută de vârstă a echipei)”, a spus Hagi.

Antrenorul lui Sepsi şi-a pus jucătorii la zid: ”Trebuie o schimbare de atitudine!”

Afla mai multe despre: farulsepsihagi