Descarcă aplicația: orange sport Live TV Orange Sport: 1 2 3 4

Imaginile disperării! Fanii Farului s-au săturat şi au plecat de la stadion. Cei rămaşi au pus în pericol partida | FOTOgalerie foto

Farul Constanța

Farul Constanţa şi Sepsi OSK s-au duelat la Ovidiu, iar scorul înregistrat a fost unul incredibil. Covăsnenii au controlat cap-coadă, aspect pe care fanii constănţeni nu l-au mai putut suporta şi au reacţionat faţă de trupa lui Gică Hagi.

Farul Constanţa şi Sepsi Sfântu Gheorghe s-au întâlnit în cadrul etapei cu numărul opt din play-off-ul Superligii României.

Meciul de la Ovidiu a început de-a dreptul incredibil. Oaspeţii au dat lovitura şi au deschis scorul încă din minutul 2.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Pavol Safranko şi-a trecut numele pe lista marcatorilor. Acelaşi atacant slovac a recidivat şi în minutul 22, când s-a aflat la capătul unei faze de atac rapide a covăsnenilor.

Iar Safranko şi-a desăvârşit hat-trick-ul în minutul 33, când a stabilit scorul primei reprize: un şocant 3-0 pentru Sepsi, la Ovidiu.

Ce au făcut fanii celor două echipe când scorul s-a făcut 3-0 pentru Sepsi

Momentul în care şi-au văzut favoriţii conduşi la trei goluri diferenţă, sute de fani ai celor Farul Constanţa au decis să plece de la stadion, ca semn de protest pentru prestaţia jalnică a campioanei României din sezonul trecut.

În schimb, fanii celor de la Sepsi au continuat să îşi încurajeze favoriţii şi să le fie alături. La o asemenea prestaţie cine nu ar face la fel.

Dar prima parte a partidei nu s-a încheiat aici. În minutul 42, meciul a fost întrerupt temporar din cauza scandărilor xenofobe ale suporterilor farişti rămaşi încă la stadionul de la Ovidiu.

În cele din urmă, repriza întâi s-a încheiat în minutul 45+8, iar jucătorii au intrat la cabine pentru odihnă: cei de la Sespi, extrem de fericiţi; cei de la Farul, foarte dezamăgiţi.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Afla mai multe despre: farulfarul sepsisuperligafani farul