Inter Milano, un punct în deplasarea de la Monza. Ce loc ocupă trupa lui Simone Inzaghi

Inter Milano

Inter Milano a reuşit să plece cu un punct de pe terenul celor de la Monza. Campioana Italiei a fost condusă, dar a fost în stare să termine fără eşec meciul.

Inter a salvat un punct în deplasarea de la Monza

Inter Milano a remizat, în deplasare, cu Monza, scor 1-1, într-un meci din etapa a patra a campionatului Italiei.

Monza a deschis scorul prin Mota, în minutul 81. Pentru Inter a înscris Dumfries, în minutul 88.

Partidele Parma – Udinese şi Lazio – Verona, ultimele ale rundei, sunt programate luni.

Clasamentul din Serie A este condus, poate surprinzător sau nu, de Napoli, preluată de Antonio Conte. Campioana de anul trecut are nouă puncte şi este urmată de Inter Milano, deţinătoarea la zi a titlului, cu opt puncte.

Cele două echipe rivale din Torino, Juventus şi AC, au şi ele tot opt puncte şi completează primele patru poziţii.

În schimb, Monza este în partea a doua a clasamentului, abia pe locul 15, cu trei puncte acumulate în primele patru etape. Este încă fără victorie în actualul sezon din campionatul italian.

Ultima clasată este Venezia, cu un singur punct. Nou-promovata a fost zdrobită de vicecampioana Italiei, AC Milan (0-4).

Afla mai multe despre: interserie amonza