Jerry Gane a explicat unde s-a produs diferenţa în meciul Dinamo - FCSB + Antrenorul vrea revanşa în Cupă: „Trebuie să învăţăm totul din acest meci”

Superliga

FCSB a învins-o pe Dinamo, scor 1-0, în capul de afiş al rundei cu numărul 21 din Liga 1.

Jerry Gane (49 de ani), antrenorul lui Dinamo, a recunoscut că startul mai slab al echipei sale şi-a spus cuvântul. De asemenea, tehnicianul este optimist şi vrea revanşa în Cupă.

Dinamo o va întâlni, din nou, pe FCSB în Cupa României. Meciul este programat miercuri de la ora 20:30.

Am intrat mai slab în meci, mai ales în primele 15 minute, când ei au şi înscris, au mai avut două ocazii. După am echilibrat şi pe finalul primei reprize am avut două ocazii mari prin Sorescu şi Paul. Steaua e foarte bună pe tranziţie, pe contraatac, au jucători foarte buni pe faza de atac şi nu e uşor să le facei faţă. Acolo trebuia să îl atacăm mai repede, să nu îl lăsăm să intre în centru, a trecut prea uşor în acea fază şi nimeni nu l-a întâmpinat acolo. A contat foarte mult, să începi cu 1-0 nu e uşor, se schimbă radical jocul şi modul de a gândi. Trebuie să învăţăm totul din acest meci şi să ne revanşăm în Cupă”, a declarat antrenorul „câinilor”, după meci.

FCSB, prima victorie pe terenul lui Dinamo în Liga 1 după 6 ani. Roş-albaştrii au câştigat ultima dată în sezonul 2014-2015, cu scorul de 3-1, pe Arena Naţională. FCSB îşi păstrează poziţie de lider în clasament, cu 48 de puncte. În timp ce, „câinii” sunt pe locul 9, cu 25 de puncte.

Afla mai multe despre: jerry ganea dinamo