Descarcă aplicația: orange sport Live TV Orange Sport: 1 2 3 4

Jucătorul de la Farul care nu a marcat, dar este ”omul meciului” în opinia lui MM Stoica. Concluzii după meciul cu Rapid | EXCLUSIV

Farul Constanța

Echipa Rapid Bucureşti a terminat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Farul Constanţa, în etapa a doua din play-off-ul Superligii.

După ce în prima repriză Farul a trimis de două ori în bară, prin Alibec (min. 19) şi Grameni (min. 20), Rapid a deschis scorul în minutul 55, când Dugandzic a luftat în careu la o centrare a lui Onea, mingea a ajuns la Funsho Bamgboye şi acesta a înscris.

Egalarea a venit în minutul 76, de la Dragoş Nedelcu, acesta şutând superb de la marginea careului. Farul este lider în play-off-ul Superligii, cu 36 de puncte, iar Rapid are 28 de puncte şi ocupă locul 4.

Basarab Panduru şi MM Stoica au urmărit partida şi au tras concluziile, în direct, la Orange Sport.

”Mi-a plăcut meciul, un meci care s-a jucat la ambele porţi. Prima repriză a Farului. Cred că Farul merita să marcheze în prima repriză, n-au marcat, după au tras şi au suferit puţin. M-a mirat cum a făcut Hagi primul 11. M-a surprins că era Kiki acolo”, a declarat Panduru.

”Unde a punctat Mutu? A schimbat sistemul, l-a bagat pe Funsho, Onea face faza la gol de pe stânga de unde l-a mutat. Eu pe Alibec îl văd omul meciului, a avut o ocazie foarte mare! Unul dintre cele mai bune jocuri făcute de Farul în deplasare! Kait nu ştiu dacă a făcut un meci prost de când e la Rapid”, a declarat MM Stoica.

Echipele care au evoluat:

• RAPID: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais – Al. Albu, Kait (Papeau 73), Pănoiu (Funsho Bamgboye 46) - Sefer, Dugandzic, V. Costache (Emmers 32). ANTRENOR: Adrian Mutu
  • FARUL: Aioani – K. Boli, Larie, Marins (Doukoure 83), Borza (Kiki 46) - Artean, D. Nedelcu, Grameni (Casap 83) - Alibec, L. Munteanu (Sali 77), Ad. Mazilu (Mateus Criciuma 46). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Afla mai multe despre: rapidfarulalibec