Descarcă aplicația: orange sport Live TV Orange Sport: 1 2 3 4

Kopic s-a săturat să fie egalat mereu în prelungiri: ”E aceeaşi poveste! Săptămână de săptămână!”

Formaţia Universitatea Cluj a terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa Dinamo, într-un meci din etapa a opta a play-out-ului Superligii.

Nemulţumirea lui Kopic după egalul cu U Cluj

Dinamo a avut 2-1 şi 3-2, iar gazdele au egalat în minutul 90+1.

Kopic, antrenorul câinilor, a vorbit despre remiza de la Cluj.

”E aceeaşi poveste, săptămână de săptămână. Cred că am jucat un meci bun. Au fost multe lucruri bune. E foarte greu să primeşti gol în asemenea mod. E multă frustrare. Avem in lot jucători care stau bine din punct de vedere psihic, se poate întâmpla dar nu mereu ca la noi. La fiecare meci.

Noi jucăm bine, răman la părerea asta, am luat două goluri din greşelile noastre! Cred totuşi că am arătat multe lucruri bune!

Am zis deja că vom lupta până la capăt. Am pierdut foarte multe puncte în ultimele săptămâni, acum depinde şi de alte rezultate. Dar treabă noastră este să luptăm până la capăt”, a declarat Kopic după meci.

Clujenii au marcat prin Popa 5, Oancea ’61 şi Masoero ‘90+1.

Pentru Dinamo au marcat Bani ’37, Milanov ’48 şi Pavcic ’87.

Au evoluat următoarele echipe:

• Universitatea Cluj: Gorcea – Oancea (Roger ’81), Masoero, Da Silva, Chipciu – Bic, Nistor, Silaghi (Pănoiu ’81) – Roguljic (Simion ’69), Popa (V. Gheorghe ’56), Anselmo (Doukoure ;81). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău
  • Dinamo: Golubovic – Patriche, Velkovski, Homawoo – Gnahore, Moura (Neagu ’77), Milanov (Costin ’56), Pavicic, Politic (Iglesias ’77) – Bani (Amzăr ’89), Gregorio. Antrenor: Zeljko Kopic

Afla mai multe despre: dinamou clujkopic