"La fotbal nu e ca la matematică". Reacţia lui Ianis Hagi după remiza României cu Bulgaria

Naţionala României a scos doar o remiză albă, pe propriul teren, cu reprezentativa Bulgariei.

"A fost un meci test pentru noi, după o săptămână grea de antrenamente. A fost bine să ne vedem din nou pe teren, după 2-3 luni. A fost un test bun. Minutele contează pentru jucători, ne-am văzut din nou, am avut o săptămână de antrenamente, acestea ar fi plusurile după acest meci.

La fotbal nu e ca la matematică, nu avem procente. Ne-am văzut din nou, ne-am antrenat, mai avem o săptămână aici în ţară, apoi suntem cu gândul la Campionatul European. Suntem optimişti înaintea acestui turneu final, ne simţim bine la antrenamente, energia e 100% pentru acest European şi încercăm să ţinem steagul sus" , a spus Ianis Hagi la Prima Sport.

România - Bulgaria 0-0

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Echipa României a încheiat la egalitate, scor 0-0, cu naţionala Bulgariei, în penultimul amical susţinut de tricolori înainte de Euro-2024, marţi, pe Stadionul Steaua.

În minutul 51, Dennis Man a ratat o lovitură de la 11 metri acordată după un fault asupra lui Nicolae Stanciu.

În minutul 43, România a ratat o mare ocazie prin Denis Drăguş, care a trimis puţin pe lângă poartă.

• ROMÂNIA: 1. Niţă – 2. Raţiu, 3. Drăguşin, 4. Rus (5. Nedelcearu - 69), 6. M. Marin, 10. Stanciu (21. Olaru -77), 11. Bancu (22. Mogoş - 69), 13. Mihăilă (17. Coman - 61), 18. R. Marin (14. Hagi - 61), 19. Drăguş (25. Bîrligea - 61), 20. Man. Selecţioner: Edward Iordănescu
  • BULGARIA: 23. Dyulgerov – 19. Turitsov, 3. Atanasov (15. S. Petrov - 90), 5. Petkov (14. Rusev - 81), 18. H. Petrov – 16. Petkov, 20. Krastev (22. Iliev - 72), 7. Kostadinov – 11. Despodov (8. Kirilov- 71), 9. Kolev (17. Minchev - 71) 25. Panayotov (24. Yusein - 81). Selecţioner: Ilian Iliev

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Turcia, cu  Atilla Karaoğlan, la centru.

În ultimul meci amical, România va evolua vineri, de la ora 21.00, cu Liechtenstein, tot pe Stadionul Steaua.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Afla mai multe despre: ianis hagi