Descarcă aplicația: orange sport Live TV Orange Sport: 1 2 3 4

Le-au dat patru, dar nu a fost suficient. De ce victoria lui Sepsi pe terenul Farului este completă: ”Nu e numai despre goluri”

Antrenorul neamţ al celor de la Sepsi OSK, Bernd Storck (61 de ani), a tras concluziile după victoria impresionantă de pe terenul Farului Constanţa.

Sepsi OSK a învins-o, în deplasare, pe Farul Constanţa, scor 4-1, în etapa a opta din play-off. Atacantul slovac Pavol Safranko a marcat trei goluri pentru învingători.

Ultimul gol al oaspeţilor a fost înscris de Cosmin Matei, din pasa lui Marius Ştefănescu. Rezultatul final a fost stabilit de Mihai Popescu, acesta înscriind golul de onoare al gazdelor.

Storck, în al nouălea cer după ce l-a surclasat pe Hagi

La capătul partidei, Bernd Storck a fost, aşa cum era şi normal, în culmea fericirii după o asemenea prestaţie şi un astfel de rezultat. Jucătorul evidenţiat a fost Safranko.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

”Sunt foarte fericit. Îmi felicit echipa. Din primul minut şi până în ultimul minut am jucat ideal. Am crezut în noi, în ceea ce trebuie să facem. Farul e o echipă bună. Am văzut când au câştigat cu 5-0 contra CFR-ului.

Safranko a marcat o triplă. Nu e numai despre goluri, ci şi despre cum le-am creat. În unele partide nu am avut noroc. Sunt foarte fericit. Nu le-am dat vreo ocazie. Am făcut presing. Ne-a lipsit norocul contra CFR-ului. Tot ce am pierdut acolo am recuperat azi.

Sunt în negocieri pentru cluburi. Vom vedea. Acum sunt mulţumit de ceea ce am realizat. Ce va fi în viitor vom vedea”, a declarat Storck, după meci.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

În urma acestui rezultat, Sepsi este pe locul 5, cu 31 de puncte.

Afla mai multe despre: sepsibernd storcksuperliga