LIGA 3 | Rapid a avut meci cu Olteniţa pe teren propriu. În minutul 7 era 1-1. Cât s-a terminat partida formaţiei giuleştene

Fotbal intern

Trupa lui Daniel Pancu a fost egalată pe teren propriu de Olteniţa încă din minutul 6. Giuleştenii au revenit şi s-au impus la final cu 3-1.

Rapid a marcat prin Iacob, Jurj şi Cârstocea. Toate reuşitele au fost semnate în prima parte.

Giuleştenii au deschis scorul prin Alex Iacob în minutul 6, dar oaspeţii au egalat prin Turbatu  care a profitat de o greşeală în defensiva alb-vişiniilor.

Jurj a punctat apoi în minutul 9 pentru echipa lui Pancu, iar Cârstocea a închis tabela după o jumătate de oră din meci.

După pauză, Rapid a mai avut câteva ocazii de gol, dar partida s-a terminat 3-1 pentru giuleşteni.

Pancu et comp revin pe prima poziţie a seriei, cu 26 de puncte (8 victorii şi 2 remize) după primele 10 etape ale campionatului. Slobozia este pe 2, cu un punct mai puţin, iar Afumaţi ocupă locul 3 cu 23 de puncte.

În etapa următoare, Rapid va juca tot pe teren propriu, împotriva uneia dintre echipele bune ale seriei, CS Tunari, în penultimul meci de pe actualul Giuleşti.

Afla mai multe despre: rapiddaniel panculiga 3