VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău 3-3. Meci nebun în Moldova. Oaspeţii au egalat în prelungiri. Aldair a înscris de la mijlocul terenului

Superliga

FC Botoşani s-a duelat cu Gloria Buzău, în etapa a zecea din Superligă.

VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău 3-3 (Mouaddib 69, Aldair 74, Ongenda 89 / Budescu 40, Matricardi autogol 80, Işfan 90+1)

Final: FC Botoşani - Gloria Buzău 3-3

Min 90+1: GOOOOOL Buzău! Işfan restabileşte egalitatea.

Min 89: GOOOOOL Botoşani! Ongenda înscrie cu o execuţie fină şi îi aduce din nou în avantaj pe moldoveni.

Min 80: GOOOOOL Buzău! Matricardi trimite balonul în proprie poartă.

Min 74: GOOOOOOL Botoşani! Aldair Ferreira înscrie EXTRAORDINAR de la mijlocul terenului!

Min 69: GOOOOOOL Botoşani! Mouaddib restabileşte egalitatea cu un şut foarte bun!

Min 61: Ocazie mare Buzău! Budescu şutează pe lângă poartă.

Min. 46 A început repriza secundă.

Pauză: FC Botoşani - Gloria Buzău 0-1

Min 45: Ocazie Buzău! Budescu trece de apărarea adversă, dar şutează peste poartă.

Min 40: GOOOOL Gloria Buzău! Budescu deschide scorul cu o execuţie de la distanţă.

Min 6: Ocazie mare Botoşani! Moldovenii trec pe lângă deschiderea scorului.

Min 4: Ocazie mare Buzău! Budescu loveşte bara din corner.

Min 1: A început meciul!

Cele două echipe se vor întâlni pentru întâia oară în principala competiţie internă.

Botoşănenii sunt penultimii în ierarhie, cu doar 6 puncte, tot atâtea cât Buzăul (ultimul loc), diferenţa făcând-o un singur gol, 5-14 fiind golaverajul gazdelor, 7-17 al oaspeţilor.

• 27 iulie 2024, Poli Iaşi - Gloria 1-2: a fost unicul succes bifat de buzoieni în ediţia curentă.

Afla mai multe despre: gloria buzăufc botoşanisuperliga