”Mă mulţumeşte acest punct”. Măldărăşanu, sincer după remiza cu CFR Cluj

Hermannstadt​

Formaţia CFR Cluj a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 0-0, cu echipa Hermannstadt, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

Măldărăşanu, concluzii după remiza din Gruia

Hermannstadt a remizat cu CFR Cluj, scor 0-0, într-un duel din etapa a 10-a a SuperLigii României.

Marius Măldărăşanu a tras primele concluzii după remiza cu CFR.

”Trebuie să fiu realist, o primă repriză slăbuţă, ne-am încăpâţanat să construim de jos. Trebuie să te adaptezi putin şi stilului adversarului. De asta am şi făcut schimbare la pauză.

E un punct muncit. E echipa care ne-a pus cele mai mari probleme. Mă mulţumeşte acest punct! Au respectat prea mult adversarul. Multe greşeli, multe pase greşite”, a declarat Măldărăşanu.

Echipele care au evoluat:

• FC Hermannstadt: Muţiu – Oroian (Antwi ’61), Găman, Ionuţ Stoica, Goncalves – Murgia, Ivanov – Balaure, Deaconu (Buş ’46), Ianis Stoica (R. Popescu ’61) – Chiţu (Neguţ ’79). Antrenor: Marius Măldărăşanu
  • CFR Cluj: M. Popa – Abeid, Boben, Bolgado, Simao – Fică (Artean ’88), Djokovic, Tachtsidis (Păun ’77) – Deac, L. Munteanu, Kamara. Antrenor: Dan Petrescu

Afla mai multe despre: cfr clujhermannstadtmarius măldărăşanu