Mandorlini a pus ”tunurile”: ”Diferenţa în clasament este de două penalty-uri inexistente ale FCSB-ului, cu noi şi cu Farul”

CFR Cluj

Antrenorul formaţiei CFR Cluj, Andrea Mandorlini (63 de ani), a tras concluziile după victoria echipei sale contra celor de la Petrolul Ploieşti.

CFR Cluj a câştigat duelul cu Petrolul Ploieşti, scor 1-0, în ultimul meci al etapei a noua.

Clujenii au deschis scorul în minutul 12, când Tachtsidis a executat o lovitură liberă, mingea a fost respinsă din careu şi a ajuns la Avonou, care a şutat  de la 16 metri şi a înscris.

Petrolul a cerut penalty în minutul 32, la un contact între Alexandru Musi şi portarul Sava, dar arbitrul Istvan Kovacs nu a acordat nimic.

Oaspeţii au mai cerut un penalty în minutul 48, la un contact între clujeanul Ajeti şi ploieşteanul Gomes, în careul gazdelor, dar centralul nu a văzut nici de această dată nimic neregulamentar.

Antrenorul gazdelor, Andrea Mandorlini, a fost trimis în tribună în minutul 58, iar CFR a mai avut o bară în minutul 64, la un şut al lui Deac.

Petrolul nu a mai reuşit să pună în pericol poarta lui Sava decât în minutul 90, când goalkeeperul gazdelor a scos la ocazia lui Papp.

Mandorlini, reacţie dură la adresa FCSB-ului, după CFR - Petrolul 1-0

La finalul meciului, Andrea Mandorlini a comentat prestaţia echipei sale, dar a adus vorba şi penalty-ul acordat de Sebastian Colţescu pentru FCSB, în duelul cu Farul.

”Acel arbitraj a fost o lipsă de respect pentru Hagi, Gică Popescu, eu aşa penalty nu am mai văzut.

Până acum suntem mulţumiţi, dar până în acest moment diferenţa în clasament este făcută de două penalty-uri inexistente, primite de FCSB, cu noi şi cu Farul.

Sunt foarte mulţumit, am arătat sacrificiu, responsabilitate. Sunt mulţumit că nu am primit gol”, a declarat Andrea Mandorlini, după meciul din Gruia.

În urma acestui meci, CFR Cluj a acumulat 19 puncte şi se clasează pe locul secund în campionat. Lider este FCSB, cu 21 de puncte.

Afla mai multe despre: cfr clujandrea mandorlinifarul fcsb