Marcatorul lui Rednic la meciul cu Rapid, mesaj pentru fosta sa echipă: "Vreau să le dau peste nas"

UTA

George Cîmpanu a debutat cu gol în tricoul noii sale echipe, UTA Arad.

Fostul jucător al Universităţii Craiova, împrumutat la UTA Arad pentru acest sezon, a debutat cu gol în tricoul formaţiei antrenate de Mircea Rednic. În vârstă de 23 de ani, Cîmpanu a ajuns la Universitatea Craiova în octombrie 2020, de la FC Botoşani.

Împrumutat la UTA, Cîmpanu a avut parte de un debut excelent la Arad. "Bătrâna Doamnă" a remizat cu scorul de 1-1 pe teren propriu, în meciul din prima etapă împotriva celor de la Rapid.

Cîmpanu a fost introdus în teren la pauză, iar la 14 minute de la intrarea sa a reuşit să înscrie, în urma unei acţiuni individuale reuşite de Omondi. Cîmpanu a avut un mesaj clar pentru fosta sa echipă, Universitatea Craiova.

George Cîmpanu: "M-am integrat repede. Este o motivaţie în plus să demonstrez la Arad"

"Am jucat sub presiune. E crunt de cald, abia mai puteam respira. Vin după o lună şi jumătate în care am stat pe tuşă, sunt fericit că mi-am ajutat clubul. Am rămas fără aer şi am zis că ar fi bine să intre alt coleg în locul meu.

M-am integrat repede, colegii m-au primit bine. Legat de Craiova, probabil că nu am fost în cea mai bună formă. Este o motivaţie în plus să demonstrez la Arad. Vreau să le dau peste nas tuturor celor care nu au avut încredere în mine", a spus Cîmpanu, la flash-interviu.

Afla mai multe despre: uta aradrapidgeorge cimpanuuniversitatea craiovasuperliga