Marele regret al lui Ciprian Deac după remiza spectaculoasă cu FCSB: "Nu ştiu dacă meritam victoria"

CFR Cluj

CFR Cluj a fost aproape de o victorie extrem de importantă în primul meci oficial al anului. Campioana României a condus cu 3-2 pe Arena Naţională, însă Cristea a egalat în minutul 90+4 şi a menţinut-o pe FCSB la zece puncte în spatele ardelenilor.

"A fost un meci frumos, ambele echipe şi-au dorit victoria, din păcate, am pierdut cele trei puncte. Nu ştiu dacă meritam victoria, în prima repriză am fost mai buni, dar a doua era normal să vină peste noi, mai ales că voiam să conservăm rezultatul.

Mă aşteptam să nu fim nici noi, nici ei, la cel mai înalt nivel. Am scăpat victoria printre degete, cred că dacă am fi câştigat luam o opţiune serioasă pentru titlu, dacă se vor înjumătăţi punctele, din două meciuri, te pot ajunge. Sperăm ca de la meci la meci să creştem, doar aşa putem câştiga" , a declarat Ciprian Deac.

FCSB - CFR Cluj 3-3

CFR Cluj, liderul Ligii 1, a remizat, duminică, în deplasare, scor 3-3, cu a doua clasată, FCSB, într-un meci din etapa a XXII-a campionatului, în care gazdele au înscris ultimul gol în minutul 90+4.

Au marcat: Octavian Popescu ’24, V. Gheorghe ’71, Cristea ‘90+4 / Debeljuh ’36, ’40, Chipciu ‘77

• FCSB: A. Vlad – Ov. Popescu, A. Miron, I. Cristea, Haruţ (Vinicius ’46) – Olaru, Ad. Şut (Coman ’66), Fl. Tănase (Oaidă ’88) – Cordea, Keşeru (Dumiter ’46), Oc. Popescu (V. Gheorghe ’46). Antrenor: Anton Petrea
  • CFR Cluj: Hindrich – Camora, Burcă, Graovac, Cr. Manea – Păun (Neguţ ’69), Boateng, Bordeianu (Itu ’90) – C. Deac (Cestor ’90), Debeljuh (Dugandzic ’88), V. Costache (Chipciu ’70). Antrenor: Dan Petrescu