Marius Şumudică, furios după o nouă înfrângere în Campionatul Turciei. A intrat în conflict cu suporterii

Fotbal

În etapa a 13-a din Super Lig, formaţia antrenată de Marius Şumudică a fost învinsă, acasă, pe terenul celor de la Denizlispor, scor 1-2 (0-0). După meci, tehnicianul român a fost greu de de stăpânit.

Furios de atitudinea jucătorilor săi, Marius Şumudică a explodat de nervi, mai ales după ce echipa sa a fost întoarsă de la 1-0, la 1-2, cu doar cinci minute înainte de final. Mai mult, Marius Şumudică nu s-a sfiit să-şi indrepte furia şi către proprii suporteri, care l-au apostrofat după o nouă partidă dezamăgitoare. Cu cât duelul verbal se prelungea, cu atât mai mult devenea mai furios antrenorul român. Spiritele s-au liniştit odată cu intrarea în tuneul ce duce spre vestiare. Şumi are şi de ce să fie furios. Gaziantep Gazisehir este pe locul 12, cu 16 puncte.

"Nu meritam această înfrângere. Ne-am creat oportunităţi, am marcat însă ne-a fost anulat pentru fault. Am marcat în repriza secundă, mi-am avertizat jucătorii că vor urma cinci minute de foc după gol, dar le-am lăsat spaţii şi ne-au pedepsit imediat. Ambele goluri primite au fost marcate pe contraatac. Fac aceleaşi schimbări meci de meci. Am doar 2-3 jucători pe care îi pot introduce în timpul meciului", a declarat Marius Şumudică, după meciul cu Denizlispor.

La Denizlispor, Cristian Săpunaru a fost titular şi a fost înlocuit în minutul 48.

Afla mai multe despre: marius sumudicafotbal