Meci nebun în Belgia. Şapte goluri şi înfrângere dramatică pentru Mouscron. Gol marcat de Dorin Rotariu

Mouscron, antrenată de Mircea Rednic, a pierdut meciul de la Standard Liege, de echipa lui Răzvan Marin, scor 3-4, într-o partidă din etapa a XXVI-a a campionatului Belgiei, în care Dorin Rotariu a înscris un gol pentru oaspeţi.

Rotariu, care a jucat până în minutul 82 pentru Mouscron, a marcat în minutul 65.

La Standard Liege, Răzvan Marin a evoluat până în minutul 75.

Pentru gazde au marcat Luyindama ‘8, Pocognoli ’47, Carcela ’87 şi Cop ’89. Pentru Mouscron a înscris, în afară de Rotariu, Awoniyi, în minutele 19 şi 76.

De la cele două echipe a fost eliminat câte un jucător: Lyuindama ’73 (Standard Liege) / Govea ‘90+1 (Mouscron).

Standard Liege ocupă locul opt în clasament, cu 36 de puncte, iar Mouscron este pe 13, cu 29 de puncte.

Afla mai multe despre: razvan marinstandard liegemircea rednic