Mihai Stoica a numit jucătorul care a făcut diferenţa în România - Lituania: ”A schimbat radical ceea ce s-a întâmplat”

Echipa națională

Mihai Stoica a urmărit partida dintre România şi Lituania din Nations League, câştigată de tricolorii noştri cu 3-1, şi a făcut o remarcă importantă referitoare la un jucător de la FCSB.

Darius Olaru, mijlocaşul celor de la FCSB, a fost remarcatul lui Mihai Stoica după meciul de ieri, deşi tânărul fotbalist al campioanei nu a avut contribuţie decisivă la golurile din repriza a doua.

Mihai Stoica l-a lăudat pe Olaru după România - Lituania 3-1

În minutul 56 al partidei, la scorul de 1-1, Darius Olaru l-a înlocuit pe Marius Marin şi a bifat meciul cu numărul 21 în echipa naţională de seniori a României.

”Cred că jucătorul care a schimbat radical ceea ce s-a întâmplat a fost Olaru, pentru că a fost foarte activ şi a intrat într-un moment dificil”, a spus Mihai Stoica, la Prima Sport.

De asemenea, MM Stoica a tras un semnal de alarmă în legătură cu jocul defensiv al României, însă i-a dat notă de trecere lui Nicuşor Bancu.

”După prima repriză, parcă începusem să jucăm din ce în ce mai rău. Unii au jucat foarte slab, mai ales cei din compartimentul defensiv, mai puţin Bancu”, a adăugat oficialul FCSB.

Afla mai multe despre: mircea lucescuromâniamihai stoica