Mihai Teja a debutat în Danemarca împotriva lui FC Copenhaga. Antrenorul român, aproape de un rezultat mare

Mihai Teja a debutat pe banca tehnică a lui Vejle cu o înfrângere scor 1-2, în faţă lui FC Copenhaga, într-un meci disputat din Superliga Danemarcei.

Mihai Teja, aproape de o un rezultat uriaş. Copenhaga s-a impus, deşi Velje a condus

Vejle a deschis scorul în minutul 46  prin Kristian Kirkegaard. Gazdele au sperat la un rezultat pozitiv în faţă grupării din capitală Danemarcei, însă Copenhaga a revenit în joc  printr-un penalty executat cu succes de Kevin Diks.

În minutul 85, echipa antrenată de Neestrup a reuşit să înscrie golul victoriei prin experimentatul vârf Andreas Cornelius.

Debutul lui Mihai Teja la Vejle s-a încheiat cu o înfrângere, dar echipa arată potenţial, oferindu-i antrenorului român motive de optimism pentru meciurile viitoare.

Etapă următoare formaţia lui Teja joacă tot pe "Vejle Stadion" împotriva celor de la Aalborg BK, singură echipa din afară capitalei care a reuşit să câştige cupa şi campionatul în acelaşi sezon.

Velje pare condamnată la retrogradare. Pentru fosta formaţie a lui Costel Gâlcă a fost a zecea înfrângere din tot atâtea meciuri disputate.

Afla mai multe despre: tejaveljecopenhaga