Mijlocaşul islandez al celor de la CFR, Runar Sigurjonsson, a ieşit şifonat din meciul împotriva Germaniei pierdut cu 3-0 de echipa sa

Fotbal

"Runar a primit o lovitură în cap şi nu mai putea vedea cu un ochi. Sper să fie doar temporar şi să-şi revină rapid"

Runar Sigurjonsson, mijlocaşul în vârstă de 30 de ani al celor de la CFR a trecut prin clipe grele în meciul pierdut de echipa sa cu 3-0 în faţa Germaniei, meci contând pentru preliminariile Campionatului Mondial de fotbal de peste 2 ani din Qatar.

Chiar dacă nu este titular la CFR, acesta a jucat încă din primul minut contra Germaniei şi chiar a avut o ocazie de gol în prima repriză. Un moment dificil prin care Sigurjonsson a trecut a avut loc în minutul 40 al meciului. În acel minut, jucătorul islandez a fost lovit de Kai Havertz şi a ieşit de pe teren accidentat.

"Runar a primit o lovitură în cap şi nu mai putea vedea cu un ochi. Sper să fie doar temporar şi să-şi revină rapid", a declarat selecţionerul Vidarsson, la finalul partidei.

Atât Islanda cât şi Germania fac parte din grupa României din preliminariile CM 2022. Peste două zile, România întâlneşte Germania pe Arena Naţională. Ambele echipe au maxim de puncte după câte un joc disputat în grupa preliminară.