Mircea Rednic, implicat în cel mai nebun meci al etapei din Belgia. Mouscron a condus la pauză pe terenul liderului. Cât s-a terminat partida

Mouscron, antrenată de Mircea Rednic, a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 4-2, de liderul Club Brugge, într-un meci din etapa a XXI-a a campionatului Belgiei.

Deşi a condus cu 1-0 la pauză, echipa pregătită de Mircea Rednic a cedat în partea a doua, când a şi rămas în inferioritate numerică. Pentru Mouscron au marcat Van Durmen '35 şi Godeau '69, în timp ce pentru Club Brugge au înscris  Limbombe ’51, Vormer ’60 (penalty) şi Diaby ’71, ‘90+3.

Dorin Rotariu nu a evoluat în această partidă, el fiind legitimat la Mouscron sub formă de împrumut de la Club Brugge.

Club Brugge este lider în clasament, cu 53 de puncte, iar Mouscron este pe 7, cu 26 de puncte.

Afla mai multe despre: mouscronbelgiadiabydorin rotariuclub brugge