Mr Fair Play! Marius Constantin a marcat de două ori contra Iaşiului, dar recunoaşte: ”Un egal, cred că era mai echitabil!”

Gaz Metan Mediaș

Gaz Metan Mediaş a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Poli Iaşi, în etapa a XXI-a a Ligii I.

Gaz Metan Mediaş a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Poli Iaşi, în etapa a XXI-a a Ligii I. Formaţia lui Edi Iordănescu s-a impus prin două goluri marcate din penalti, după ce a fost condusă cu 1-0.

Pentru Poli Iaşi a deschis scorul Bălan, în minutul 55, în timp ce Gaz Metan a punctat prin Marius Constantin, în minutele 77 şi 85, ambele din penalty.

”Mai puţin important că am marcat eu două goluri, aveam foarte mare nevoie de această victorie, prin prisma faptului că noi considerăm că avem un program infinit mai greu decât Botoşani şi Dinamo. Urmează un meci capital acasă, cu Viitorul, unde, bineînţels, ne dorim din nou victoria. Astăzi nu cred că am făcut iar un meci extraordinar, ne-am creat câteva situaţii, dar şi ei au avut şansele lor. Consider că poate un egal era mai echitabil” a spus Marius Constantin la finalul partidei cu Poli Iaşi.

Afla mai multe despre: marius constantin