N-a fost etapa românilor în Belgia. Echipa lui Rednic a pierdut în prelungiri, iar Antwerp şi Standard au dat-o la pace în meciul direct

Stranieri

Mouscron, antrenată de Mircea Rednic, a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Sint Truidense, în etapa a XII-a a campionatului belgian de fotbal.

Gazdele s-au impus printr-un gol marcat de grecul Dimitras Goutas, în minutul 90+1. La oaspeţi, Dorin Rotariu a jucat tot meciul

Într-un alt meci disputat joi, Antwerp, formaţie antrenată de Ladislau Boloni, a remizat, acasă, scor 0-0, cu Standard Liege. La oaspeţi, Răzvan Marin a evoluat pe toată durata partidei.

După această etapă, Mouscron este pe locul 7, cu 18 puncte, iar Antwerp pe locul 5, cu 9 puncte. Lider este FC Bruges, cu 30 de puncte.

Afla mai multe despre: mouscronantwerpbelgiastranieri