"Ne vom despărţi de ei". Revoluţie în lot, după doar 10 etape în Superliga: "Eu v-am spus că nu mă opresc aici"

Superliga

Antrenorul de la Oţelul Galaţi, Dorinel Munteanu, a anunţat noi transferuri la echipa din Moldova, care se va despărţi de anumiţi jucători care l-au nemulţumit pe principal.

Dorinel Munteanu a anunţat plecări de la Oţelul Galaţi, revoltat că jucătorii nu l-au convins

Oţelul Galaţi a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu Dinamo, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

Selmani a deschis scorul dintr-un penalty, în minutul 18, apoi Maciel a egalat în minutul 22. Oţelul Galaţi a cerut un penalty în repriza a doua, iar faza l-a enervat pe Dorinel Munteanu, în timp ce Dinamo putea obţine victoria în ultimele minute, însă portarul Iustin Popescu a avut o intervenţie salvatoare.

La final, Dorinel Munteanu a avut un discurs dur, a spus de ce l-a bruscat pe David Maftei şi apoi a anunţat noi transferuri, dar şi plecări, "în două, trei zile".

Dorinel Munteanu: "Ne vom despărţi de ei"

"După joc nu pot trage concluzii, dar voi lua măsuri drastice. E uşor să comentezi din tribună şi să te chinui cu aceşti jucători care n-au bunul simţ să se uite la mine când le atrag atenţia. Nu-mi este ruşine să-i atenţionez dur, asta să fie clar pentru orice jucător. Cât eu sunt antrenor ei trebuie să respecte ce spun eu.

Sunt momente când poate am sărit calul, dar ce ţine de joc, de respectarea sarcinilor... Nu este cale de înţelege, ei trebuie să respecte sarcinile. Nu să mă subestimeze, să se uite prin tribună, că nu sunt antrenor de paie sau care primeşte telefon din tribună.

Am pierdut două puncte importante în economia clasamentului, pentru moralul echipei.

Vom mai aduce jucători, eu v-am spus că nu mă opresc aici. Doi, patru, chiar cinci jucători voi mai aduce, pentru că au avut şanse 10 etape jucătorii pe care i-am adus în vară şi eu sunt responsabil. De aceea am şi eu o parte din vină, pentru că eu i-am adus şi nu s-au integrat.

Ne vom despărţi de ei. Veţi vedea în două, trei zile. Negociem contractele, ce au ei...", a anunţat Dorinel Munteanu, supărat din cauza evenimentelor de la Galaţi.

Vasilije Djuric, Maksym Kovalyov, Victor Bogaciuc, Josip Tomasevic, Maxim Cojocaru, Luca Andronache, Cristian Chira, Iustin Popescu, Neluţ Roşu, Stipe Juric, Nikola Stevanovic, Valerio Gallo, David Maftei şi Albert Hofman sunt fotbaliştii transferaţi de Oţelul Galaţi în mercato din vară.

Afla mai multe despre: dorinel munteanudorinel munteanu otelul galatiotelul galati dinamo bucuresti