NEWS ALERT Se termină coşmarul! Ofertă de ULTIMĂ ORĂ pentru Cristi Ganea. Românul poate evolua în Capitala Spaniei

Cristi Ganea nu traversează o situaţie deloc confortabilă la Athletic Club de Bilbao. Bascii vor să-l împrumute, iar presa spaniolă a aflat o posibilă destinaţie pentru perioada de mercato.

Jurnalistul Manoj Daswani anunţă interesul formaţiei madrilene CD Leganes pentru fundaşul stânga român. Ganea, care nu se află deloc pe lista preferaţilor antrenorului Garitano, va fi în mod cert cedat în perioada de iarnă. Rămâne de văzut însă unde, pentru că mai multe echipe din Segunda Division, dar mai nou, şi Leganes s-au arătat interesate de fotbalistul trecut pe la Viitorul Constanţa.

Cristi Ganea poate ajunge la Leganes

"Ganezul" a ajuns la Bilbao în vara anului 2018, atunci când bascii i-au plătit lui Gică Hagi un milion de euro. Din păcate pentru român, nu a primit prea multe şanse de a-şi arăta calităţile care îl recomandau ca un posibil fundaş stânga al naţionalei României.

A evoluat 50 de minute într-o partidă din La Liga, în deplasarea de la Levante, la scorul de 1-0 pentru adversari. Într-un meci care s-a încheiat cu 3-0. I s-a reproşat că a provocat faultul din care adversarii au deschis scorul. Apoi, Ganea a mai bifat 17 minute într-o partidă din Cupa Spaniei, într-un succes cu Huesca.

Apoi, în partea a doua a sezonului 2018/2019 a fost împrumutat la Numancia, în Segunda Division, acolo unde evoluat 17 meciuri şi unde a oferit două pase de gol. Anul acesta s-a întors la Bilbao, însă este singurul din lot care n-a bifat niciun minut pentru Bilbao, în nicio competiţie.

Afla mai multe despre: cristi ganea