Niciun jucător al Craiova ”nu a trecut clasa” la meciul cu Botoşani. Panduru: ”E totul aşa confuz...” | EXCLUSIV

Echipa FC Botoşani a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, formaţia CS Universitatea Craiova, scor 1-0, într-un meci al etapei a 22-a din Superligă.

Eugen Neagoe a debutat cu o înfrângere pe banca echipei craiovene. Gazdele au înscris unicul gol al meciului în minutul 35, când Mailat a înscris la o minge respinsă de Roguljic.

După finalul meciului jucătorii olteni au protestat, iar arbitrul Radu Petrescu a dat un cartonaş galben lui Creţu şi a mai rămas câteva minute pe teren înainte de a pleca la vestiare.

Basarab Panduru a urmărit partida dintre Botoşani şi Craiova şi a ajuns la următoarea concluzie: ”Niciun jucător nu a trecut clasa!”, semn că nu a remarcat pe nimeni.

”(n.r. referitor la declaraţia lui Stancu Ionuţ) Începem să batem după Botoşani? O prima repriză controlată de Botoşani, mi se părea că vor să deschidă scorul, nu a trecut mult şi au marcat. Repriza a doua a fost invers, Craiova a jucat pentru că i-au lăsat cei de la Botoşani. În prima repriză nu v-au lăsat şi s-a văzut.

Unul care să treacă clasa? Nu a fost. A fost totul aşa confuz. Este o situaţie venită aşa de nicăieri şi nu credea nimeni”, a declarat Panduru după meci.

FC Botoşani a acumulat 24 de puncte şi este pe locul 10, în timp ce CS Universitatea Craiova se află pe locul 5, cu 38 de puncte.

Echipele care au evoluat:

• FC BOTOŞANI: Pap - Mboko, Mutombo, Şeroni, Ţigănaşu – Ivanov (E. Florescu 62), Dican, Zabou (G. David 72) – Dragu (Golofca 62), M. Roman II (S. Camara 79), Mailat (M. Roman 79). ANTRENOR: Flavius Stoican
  • CS UNIVERSITATEA CRAIOVA: Arlauskis - Căpăţăînă, Găman, Mitrea (Mateiu 58), Vătăjelu - A. Creţu, V. Screciu - D. Nistor – Roguljic (Işfan 46), J Markovic (Rivaldinho 46), A. Ivan (Cîmpanu 84). ANTRENOR: Eugen Neagoe

Afla mai multe despre: botosaniuniversitatea craiova