”Nu am realizat nimic deocamdată!” Eugen Trică şi-a lăudat echipa la finalul meciului cu Mioveni: ”Sunt foarte motivaţi!”

Liga 2

U Craiova 1948 a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a şasea a play-off-ului Ligii a 2-a, în care a revenit de la 0-1.

”Sunt foarte fericit pentru că am jucat împotriva unei echipe care ştie ce vrea, cu jucători foarte talentaţi. A fost un meci greu” a spus Eugen Trică, la finalul jocului.

El a avut cuvinte de laudă pentru portarul Mogoşanu, dar şi pentru Compagno sau Negru: ”Artizanul echipei este echipa, însă Mogoşanu a apărat la 1-0 în faţa lui Blănaru şi nu ştiu dacă mai puteam întoarce. Să nu-l mâniem pe Dumnezeu: totul a ieşit cum ne-am dorit. Legat de promovare, şansele au crescut. Dar mai sunt 12 puncte puse în joc, nu am cum să fiu liniştit”

Mioveni a condus cu 1-0 la pauză, dar până la urmă a pierdut cu scorul de 2-4: ”Le-am spus la pauză să intre cu aceeaşi atitudine pentru că ne trebuie un gol. Compagno este atacant, luptă pentru fiecare minge, iar când apare la finalizare este jucătorul care marchează, ceea ce mă bucură foarte mult. Mă bucur şi pentru Negru, poate că am fost şi eu puţin inspirat pentru că l-am introdus la pauză. A marcat şi Albu, Raicea şi-a făcut treaba când a intrat”

”Noi ne uităm doar la noi. Nu ne uităm la ceea ce face Rapid. Dacă vor câştiga mâine, bine, dacă nu, iarăşi îi ţinem acolo. Băieţii sunt foarte motivaţi. Orice meci pe care îl jucăm trebuie să îl jucăm foarte, foarte bine. Nu am realizat nimic deocamdată.” a încheiat Trică.

U Craiova 1948 este lider în clasament, cu 49 de puncte, în timp ce CS Mioveni este pe 3, cu 42 de puncte. Poziţia a doua este ocupată de FC Rapid, care are 43 de puncte şi un joc mai puţin.

Afla mai multe despre: eugen trică