O nouă victorie pentru echipa lui Boloni. Panathinaikos a triumfat în campionatul Greciei în faţa celor de la Larissa

Fotbal

Panathinaikos a reuşit să o învingă pe Larissa în campionat. Echipa antrenată de Boloni a reuşit să câştige cu scorul de 2-0.

O nouă victorie pentru echipa lui Boloni

Panathinaikos Atena, echipă antrenată de Ladislau Boloni, a învins-o astăzi pe adversara Larissa cu scorul de 2-0, în etapa cu numărul 16 din campionatul Greciei.

La această partidă pentru echipa antrenată de Boloni au marcat Carlitos Lopez în minutul 36 şi Emmanouilidis în minutul 90+4.

În urma acestui rezultat, Panathinaikos Atena se menţine pe locul 5, cu 25 de puncte, iar adversara, Larissa, este pe locul 13 cu 8 puncte.

În campionatul Greciei pe primul loc este Olympiacos cu 41 de puncte în 15 partide şi este urmată de Aris cu 32 de puncte în 14 partide, iar pe locul 3 se află PAOK Salonic cu 31 de puncte în 15 meciuri.

Afla mai multe despre: boloni