”O să îşi dea cu pumnii în cap!” Bogdan Cosmescu a răbufnit după ce a văzut jocul echipei din Superliga: ”Nu ai voie să faci aşa ceva”

Superliga

Unirea Slobozia a fost învinsă de Dinamo, scor 0-1, în al doilea meci al etapei cu numărul nouă din Superliga.

Ialomiţenii au început jocul temători şi s-au văzut conduşi după o jumătate de oră, după golul marcat de Cătălin Cîrjan, însă puteau egala în repriza secundă, având în vedere numărul de ocazii pe care şi le-au creat.

Cu toate acestea, Dinamo a obţinut trei puncte uriaşe şi a urcat pe podiumul Superligii, în timp ce Unirea Slobozia este pe nouă, cu 11 puncte.

Bogdan Cosmescu a rămas şocat de abordarea unei echipe din Superliga: ”Nu ai voie să faci aşa ceva”

Bogdan Cosmescu a criticat maniera de joc a Unirii Slobozia din prima repriză, iar aici a vorbit despre absenţele grele din tabăra lui Dinamo, ce ar fi putut reprezenta o ”pâine de mâncat” pentru ialomiţeni.

”O să îşi dea cu pumnii în cap şi Slobozia. Să îi prinzi pe Dinamo în situaţia asta şi tu să joci în halul ăsta de fricos în prima repriză, nu ai voie să faci aşa ceva. Păi tot flancul stâng al lui Dinamo era făcut din copii sub 21 de ani. Erau Amzăr, Cîrjan, Bani şi Licsandru.

Bă, tu să nu joci nimic?! Să îi laşi să te domine, să îţi dea ăştia pase peste tine. O să îşi dea cu pumnii în cap. Sunt nişte puncte mari care s-ar putea să conteze la un moment dat, pentru că ei se vor bate la evitarea retrogradării”, a spus Bogdan Cosmescu, la Prima Sport.

• Opruţ, Abdallah, Dennis Politic, Petru Neagu, Borduşanu, Homawoo şi Florescu au fost indisponibili pentru partida cu Unirea Slobozia.

Afla mai multe despre: unirea sloboziabogdan cosmescu