Olăroiu, victorie mare în faţa formaţiei lui Lavezzi şi Mascherano. VIDEO AICI Seria de invincibilitate continuă! Presa chineză îl laudă pe român

Jiangsu Suning a învins-o pe Hebei Fortune cu scorul de 4-1. Formaţia lui Olăroiu rămâne neînvinsă de 3 luni!

Ivan Santini a deschis scorul pentru Jiangsu în minutul 18, iar internaţionalul chinez, Wu Xi a făcut 2-0. Cu trei minute înainte de pauză, fostul jucător de la Inter Milano, Miranda a majorat avantajul gazdelor la 3-0.

La zece minute de la reluare, Dong Xuesheng a redus din handicap, însă în minutul 76, acelaşi Wu Xi a stabilit scorul final: 4-1 pentru Jiangsu Suning.

Formaţia lui Olăroiu este pe 5 în clasament. Are 43 de puncte şi nu a mai pierdut din data de 13 iulie. Presa din China laudă performanţa tehnicianului român: ”Olăroiu a reuşit să echilibreze o formaţie care îşi pierduse tonusul. Contra lui Hebei, Jiangsu a controlat total adversarul şi a bifat o posesie de 64%. Dacă sezonul ar fi început acum 2-3 luni, Jiangsu era în lupta pentru titlu”.

Afla mai multe despre: olăroiu