Pas greşit pentru Ştefan Radu şi Lazio! Adversara FCSB-ului din Europa League a pierdut derby-ul cu AC Milan

Serie A

Formaţia Lazio Roma, adversara FCSB în 16-imile Ligii Europa, a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de AC Milan, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Italiei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Cutrone ’15 şi Bonaventura ’44. Pentru Lazio a înscris Marusic, în minutul 20.

La echipa din Roma, Ştefan Radu a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 25.

Lazio Roma a evoluat în următoarea formulă: Strakosha - Bastos, de Vrij (Luiz Felipe ’74), Radu – Marusic (Nani ‘83), Parolo, Leiva (Anderson ’52), Milinkovic-Savic, Lulic - Luis Alberto, Caicedo.

Formaţia FCSB va întâlni echipa Lazio, în 16-imile Ligii Europa, pe teren propriu, la 15 februarie, returul urmând să se dispute la Roma, în 22 februarie. Ambele partide vor fi transmise în direct la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: laziomilanfcsbeuropa leagueitalia,