Pitu, convins că Farul merita o lovitură de la 11 metri: ”Am simţit că a fost penalty” | VIDEO

Fotbal intern

Alexi Pitu a reacţionat la finalul jocului dintre Farul şi Voluntari.

Farul Constanţa şi FC Voluntari au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul din etapa a opta din play-off-ul Ligii 1.

Formaţia de la malul mării a profitat de autogolul din minutul 33 al lui Denis Ciobotariu, dar ilfovenii au egalat prin rezerva Droppa, în minutul 74.

În urma acestei remize, Farul Constanţa a ratat şansa de a ajunge pe locul patru, chiar peste adversara de astăzi. Astfel, a rămas pe locul cinci, cu 29 de puncte, cu două etape înainte de finalul sezonului.

La finalul jocului, Alexi Pitu a reacţionat cu privire la faza petrecută în minutul 80, una în urma căreia a cerut penalty, dar arbitrul nu a acordat nimic.

”Eu am simţit că a fost penalty, dar arbitrul a decis că nu este. Nu am văzut reluările, dar eu cred că a fost în continuare.

(n.r. ce lipseşte Farului) Ultimii 30 de metri la finalizare şi ultima pasă trebuie să fim mai atenţi şi să fim mai buni”, a declarat Pitu, după meci.

Afla mai multe despre: farulpitu