Prima reacţie a lui Cristiano Ronaldo după scandalul de la meciul cu Juventus: ”Nu înţeleg de ce ei protestează!”

Real Madrid s-a calificat dramatic în semifinalele Ligii Campionilor. Juventus a condus cu 3-0, dar Real a primit un penalty în prelungiri, transformat de Ronaldo. Italienii au protestat intens şi Buffon a fost eliminat.

Cristiano Ronaldo susţine că faza la care Real Madrid a primit penalty în prelungirile meciului cu Juventus este cât se poate de clară. Starul lui Real Madrid spune că Lucas Vazquez a fost faultat şi a fost penalty fără niciun dubiu.

”A fost o partidă în care am suferit pentru a evita o dezamăgire. Real Madrid a avut posibilitatea să marcheze mai multe goluri, dar Buffon a stat foarte bine, Juventus a stat foarte bine. Cred că suntem calificaţi pe drept, am avut mai multe ocazii. Şi a fost penalty! Nu înţeleg de ce protestează. L-a bruscat pe Lucas şi nu înţeleg. Dar aşa e fotbalul. Omule, ar fi fost gol! Real Madrid este foarte mulţumită, suntem în semifinale”, a declarat Cristiano Ronaldo.

Real Madrid s-a calificat dramatic în semifinalele Ligii Campionilor. Spaniolii au învins cu 3-0 în tur, dar în manşa secundă Juventus a reuşit să marcheze de 3 ori fără să primească vreunul. În prelungiri însă, arbitrul a fluierat fault la Vazquez şi italienii au protestat vehement. Buffon a fost eliminat din cauza protestelor.

Afla mai multe despre: real madridcristiano ronaldojuventusliga campionilor