Primele detalii despre accidentarea lui Deac din meciul cu Chindia: ”A fost o mare pierdere”

Fotbal intern

Ciprian Deac a fost titular în partida cu Chidia Târgovişte, dar a fost obligat să părăsească terenul în minutul 33. Veteranul CFR-ului s-a accidentat şi a fost înlocuit de Luis Aurelio.

În minutul 33 al meciului de la Târgovişte, Cirprian Deac s-a accidentat şi a fost nevoit să părăseasscă terenul. Rezultatul nu a fost însă afectat, CFR-ul reuşind o victorie mucită cu scorul de 1-0 în deplasare. Astăzi, Marius Bilaşco a fost invitat la looksport şi a vorbit despre accidentarea jucătorului român. "A fost o mare pierdere Ciprian Deac. Vom afla in cursul zilei de marţi cât de gravă e accidentarea. Nu e o leziune musculară, la genunchi a simţit ceva. Nu cred că e ceva grav, dar decizia de a ieşi din teren a fost înţeleaptă. Cred că putea sa continue, dar a ales să se protejeze puţin. E nevoie de o astfel de decizie, mai ales cand nu te simţi 100%" a declarat fostul atacant.

În urma victoriei de aseară, CFR rămâne pe locul 2 şi revine la un punct de FCSB în clasament.  Cele două echipe se vor înfrunta pe 20 martie, în antepenultima etapă, într-un meci ce ar putea decide liderul clasamentului înainte de playoff.

Afla mai multe despre: ciprian deaccfr cluj