Răzvan Lucescu, nemulţumit după înfrângerea cu Galatasaray din UEFA Europa League: "Poate am fost puţin afectaţi şi de atmosferă"

UEFA Europa League

Răzvan Lucescu, antrenorul campioanei Greciei, PAOK Salonic, a vorbit despre înfrângerea echipei sale din prima partidă a noii ediţii de UEFA Europa League, 3-1 în faţa campioanei Turciei, Galatasaray.

PAOK a cedat în duelul din prima etapă a noului sezon din UEFA Europa League. Gruparea din Salonic a avut o primă repriză în care şi-a creat mari ocazii, fără să reuşească să înscrie. La începutul reprizei secunde, AbduL Rahman Baba, fostul jucător al celor de la Chelsea şi jucător al celor de la PAOK din 2023, şi-a introdus mingea în propria sa poartă.

Konstantelias a restabilit egalitatea în minutul 67, dar Akgun a reuşit să înscrie pentru Galatasaray, din pasa lui Victor Osimhen, în minutul 75. Mauro Icardi a înscris şi el în prelungirile partidei, din pasa lui Demirbay, iar Galatasaray s-a impus cu scorul de 3-1. Răzvan Lucescu este convins de faptul că echipa sa ar fi putut obţine un rezultat pozitiv la Istanbul.

Răzvan Lucescu: "Am luat două goluri din cauza naivităţii"

"În aceste meciuri, acest nivel şi la această intensitate, trebuie să valorifici şansele atunci când apar. Noi nu am făcut asta şi nu am marcat la şansele avute. Am avut o mare ocazie prin Konstantelia. Poate am fost puţin afectaţi şi de atmosferă.

Trebuia să controlăm mai bine jocul când am fost în posesie. Am luat două goluri din cauza naivităţii, primul şi al treilea. Plec de pe acest teren cu sentimentul că puteam înregistra un rezultat mai bun", a declarat Răzvan Lucescu.

Afla mai multe despre: razvan lucescupaokgalatasarayuefa europa league