Răzvan Lucescu şi PAOK Salonic, instrucţie în play-off-ul Europa League. Victorie cu 4-0 cu Shamrock Rovers

UEFA Europa League

Răzvan Lucescu (55 de ani) şi PAOK Salonic au făcut instrucţie cu Shamrock Rovers, în play-off-ul Europa League, pe care au învins-o într-o manieră categorică.

PAOK, victorie categorică în play-off-ul Europa League

PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins-o, joi seară, pe teren propriu, pe Shamrock Rovers, cu scorul de 4-0, în prima manşă a play-off-ului Ligii Europa.

Au marcat Cleary ‘45+5 (autogol), Taison ’47, Konstantelias ’67 şi Baba ‘90+4.

În minutul 52, de la oaspeţi a fost eliminat Honohan.

Partida retur va avea loc peste o săptămână, de la ora 22.00, la Dublin.

Răzvan Lucescu, după eliminarea dramatică din Champions League: ”Am avut calificarea în mâinile noastre”

"Pentru primele 94 de minute am meritat să ne calificăm. Când primeşti gol în ultimele minute şi în acest fel, se poate spune că este o lipsă de încredere.

Ar fi trebuit să marcăm al patrulea gol în a doua repriză, am plătit pentru naivitatea noastră. Al treilea gol al celor de la Malmo m-a făcut să mă simt rău. Foarte rău. De la prima la ultima fază a celui de-al treilea gol, totul a mers prost.

Ne-am asigurat prezenţa în grupele europene, dar trebuie să ne concentrăm pe cele două meciuri care vor decide competiţia. Este responsabilitatea mea ca jucătorii să fie pregătiţi pentru următoarele partide. Avem un întreg sezon în faţă.

Am avut calificarea în mâinile noastre şi am pierdut-o. Din fiecare punct de vedere", a declarat Răzvan Lucescu, după dubla cu Malmo.

Afla mai multe despre: paok salonicrazvan lucescueuropa league