Cine este jucătorul României care a primit cea mai mică notă în meciul cu Cipru

Cine este jucătorul României care a primit cea mai mică notă în meciul cu Ciprugalerie foto

Echipa națională

România s-a distrat cu Cipru în al treilea meci al grupei de Nations League, iar tricolorii au maxim de puncte şi un golaveraj excelent: 9-1.

România s-a impus fără nicio problemă la Larnaca în faţa Ciprului, scor 3-0, într-o partidă în care soarta învingătoarei era stabilită încă de la pauza meciului.

Dennis Man, Răzvan Marin şi Radu Drăguşin au stabilit scorul final încă din minutul 36, într-o primă repriză în care ciprioţii nu au contat.

În actul secund, tricolorii au luat piciorul de pe pedala de acceleraţie, iar România nu a mai marcat până la final.

Cine a fost cel mai slab jucător al României din meciul cu Cipru

Victoria României a fost atât de convingătoare, încât doar doi dintre jucătorii noştri au primit note mai mici de 7. Este vorba despre Andrei Raţiu şi Andrei Burcă, doi dintre apărătorii ce au impresionat la EURO.

FlashScore i-a acordat cea mai mică notă din tabăra României lui Andrei Raţiu (6,7), în timp ce al doilea cel mai slab tricolor în opinia sursei citate a fost Andrei Burcă (6,9).

Titlul de ”Omul meciului” a fost împărţit de Dennis Man şi Răzvan Marin, ambii notaţi cu 8,2.

Următorul meci al României este programat marţi, pe 15 octombrie, la Kaunas, contra Lituaniei.

(Sursă foto: FlashScore.com)

Afla mai multe despre: româniaciprunations league