Reacţia sinceră a lui Bîrligea după ce a fost schimbat la pauză încă de la primul meci la FCSB: ”E prea devreme...”

FCSB

Formaţia FCSB a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Petrolul, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

Bîrligea, după debutul la FCSB. A fost schimbat la pauză

FCSB a deschis scorul în minutul 3, prin Băluţă, iar oaspeţii au egalat pe final, în minutul 90+4, prin Tudorie. În minutul 30, de la gazde a fost eliminat Mihai Popescu.

Daniel Bîrligea a fost înlocuit la pauză. Întrebat despre situaţie, atacantul a răspuns sincer.

”Un meci destul de greu, era greu să încerci multe pe acest gazon. Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare, am luat un punct. Ne doream victoria şi am dat totul, dar în minutele de final ne-am ales cu un egal.

Cu siguranţă, de pe bancă mi-am dorit să apere rezultatul colegii mei. Am fost cu toţii cu sufletul la gură pe bancă. Schimbarea a fost pentru echipă, se ştie. A ajutat echipa. Avem o echipă foarte bună, jucători valoroşi, pot schimba meciul oricând.

E prea devreme să vorbim de campionat, dar sunt convins că vom ajunge acolo şi că vom câştiga campionatul. Obiectivul meu e să înscriu cât mai mult, să ajut echipa. Sunt pregătit pentru orice”, a spus Bîrligea.

Afla mai multe despre: bîrligeafcsbschimbare pauză