Reacţia sinceră a lui Rotaru după egalul cu Rapid: "Sunt negru de supărare"

Universitatea Craiova a scos doar o remiză cu Rapid, iar Mihai Rotaru s-a declarat dezamăgit de rezultat, dar mulţumit de evoluţia echipei sale.

"Sunt negru de supărare, jucam ca la handbal, ei se apărau în careu, dar nouă nu ne-a intrat al doilea gol. Sunt supărat, pentru că nici Dinamo nu a contat în meciul cu noi. Ei au trecut o dată linia de mijloc şi ne-au dat două goluri.

Consider că am pierdut trei puncte în aceste meciuri cu Dinamo şi Rapid. Eu trăiesc meciurile ca suporter, nu ştiu ce ne-a lipsit, eu am văzut că nu a vrut mingea să intre în poartă. Fotbalistic, noi chiar am arătat foarte bine.

Cu Dinamo, a fost greu să joace cineva fotbal pe orezăria aia. Dar cu Rapid am fost mult peste fotbalistic, noi avem jucători care pleacă la echipele naţionale, nici nu ştiu cu cine rămâne Costel Gâlcă la antrenamente" , a spus Mihai Rotaru la Prima Sport.

U Craiova - Rapid 1-1

Universitatea Craiova a terminat la egalitate, sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu Rapid, în etapa a opta din Superligă.

Rapid a înscris prima la Craiova, prin fundaşul Braun, în minutul 17, care a primit o pasă de la Petrila. În minutul 30, Săpunaru l-a faultat pe Koljic în careu, iar Istvan Kovacs a dictat penalty. Alexandru Mitriţă a transformat şi a adus egalarea.

Repriza secundă a fost săracă în faze de poartă. Meciul a fost oprit în minutul 79, după ce un spectator a avut probleme medicale, ambulanţa a intrat pe teren, iar suporterul respectiv a fost urcat în maşină şi transportat la spital.

Partida s-a reluat după cinci minute, însă niciuna dintre echipe nu a mai putut înscrie. S-a încheiat 1-1, iar Craiova a urcat pe primul loc în clasament, cu 15 puncte. Rapid are 9 puncte şi este pe locul 8.

• U CRAIOVA: L. Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Grego Sierra, Bancu – Oshima, Căpăţînă (Screciu 88) – Baiaram (A. Ivan 65), Al. Mitriţă, Carlos Mora (D. Barbu 88) – Koljic (Bană 65). ANTRENOR: Constantin Gâlcă
  • RAPID: Siegrist – C. Manea, Săpunaru (Micovschi 69), Paşcanu, Braun (Borza 80) – Gojkovic, Oaidă – R. Pop (Cr. Ignat 69), Hasani (Papeau 74), Petrila – Burmaz. ANTRENOR: Marius Şumudică

Afla mai multe despre: mihai rotaru