Real Madrid a câştigat cu Villareal, dar a primit o veste rea. Carvajal s-a accidentat grav

Real Madrid

Real Madrid a reuşit o victorie împotriva unui adversar de top din La Liga, Villareal. Dani Carvajal s-a accidenat grav.

Real Madrid, victorie cu Villareal, dar cu preţul accidentării grave a lui Carvajal

Real Madrid a învins-o, pe teren propriu, pe Villarreal, scor 2-0, în etapa a 9-a din La Liga. În finalul meciului, Dani Carvajal s-a accidentat grav şi a fost scos cu targa de pe teren.

Pe Santiago Bernabeu, veteranul Luka Modric i-a oferit lui Federico Valverde pasa pentru deschiderea scorului, dintr-un corner, în minutul 14.

La rândul său, Valverde a fost omul cu assistul la golul al doilea al madrilenilor, înscris de Vinicius Junior, în minutul 73 şi, chiar dacă oaspeţii au dominat pe final, Real a obţinut a şasea victorie din acest sezon.

În minutul 90+4, Dani Carvajal s-a accidentat la genunchi în urma unui contact cu un adversar şi s-a prăbuşit pe teren urlând de durere. Madrilenul a fost scos cu targa de pe teren, plângând în hohote, şi ar putea lipsi o vreme îndelungată de pe gazon.

Real Madrid are 21 de puncte, tot atâtea câte are şi liderul, FC Barcelona, cu un meci mai puţin jucat, ocupând poziţia secundă în La Liga. Villarreal este pe ultima treaptă a podiumului, cu 17 puncte.

Afla mai multe despre: real madridla ligavillarealdani carvajal